Prelegenci

Jesteśmy tutaj dla Ciebie

Marzena Bart

aquaheat.pl

Od 13 lat prowadzi wraz zespołem Pracownię Instalacji Sanitarnych AQUAHEAT. Projektant instalacji i sieci sanitarnych, kierownik robót sanitarnych oraz inspektor nadzoru. W branży od 2004 roku. Zespół specjalistów, na którego czele stoi Marzena, projektuje instalacje w inwestycjach w Polsce oraz w Niemczech; Specjalizują się w obiektach przemysłowych oraz zabytkowych. Prywatnie mama dwójki dzieci, fanka SUP jogi, pływania na SUP (stand up paddle) oraz nart.

Małgorzata Konopska-Piechurska

@drbeton_z_pasja

Dr inż. od 16 lat zajmuje się technologią betonu, badając i tworząc nowe rozwiązania materiałowe, kontrolując jakość i diagnozując konstrukcje betonowe. Kierownik Laboratorium Betonów i Cementów. Od roku pracuje nad tematami związanymi ze zrównoważonym rozwojem, ograniczeniem śladu węglowego, neutralnością klimatyczną. Współpracuje z wiodącymi jednostkami naukowymi i uczelniami w Polsce i za granicą. Interesuje się rozwojem osobistym i coachingiem.

Karolina Serafin

nabudowe.pl

20 lat doświadczenia w branży budowlanej: pierwsze uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności drogowej zdobyła będąc w ciąży, drugie uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności konstrukcyjno budowlanej zdobyła poruszając się o kulach, studia podyplomowe z zakresu prawa inwestycyjnego ukończyła na 3 tygodnie przed pojawieniem się kolejnego dziecka na świecie. Jeśli chce coś zmienić, bierze się do pracy.

Pamela Kwarcińska-Petryka

@patrol_budowlany

Organizatorka akcji #ruszzmiejsca dla studentów i studentek, polegającej na konsultacjach dotyczących efektywnego szukania pracy, rozwoju w branży budowlanej oraz redagowania interesującego CV. Inżynier budownictwa z 9 letnim doświadczeniem w branży, inżynier ds. BIM. Autorka treści na Instagramie dla studentów budownictwa w serii #StudenckiCzwartek. Lubi śpiew chóralny, solowy i nagrywanie coverów.

Ewelina Kosińska

@sukcesorka.pl

Pełniła funkcję Prezeski Zarządu firmy produkującej chemię budowlaną, która w szczytowym momencie zatrudniała ponad 100 osób i generowała przychody powyżej 10 mln euro. Członkini Rady Programowej Fundacji Firm Rodzinnych. Mentorka z ponad 7-mio letnim doświadczeniem. Odbywała szkolenia w Polsce oraz w ramach projektów partnerskich organizowanych przez struktury unijne m.in. w Brukseli i Barcelonie. Jej największą pasją jest rozwój w każdej płaszczyźnie życia.

Edyta Szela

suez.com.pl

Founderka i co-CEO SUEZ Izolacje Budowlane – innowacyjnej firmy w branży budowlanej, działającej na rynku od 2008 roku. Łączy perspektywę biznesową z pasją do rozwoju osobistego. Tworzy przestrzeń dla kobiet „W rytmie serca”, wspierając je w budowaniu świadomego życia opartego na wartościach i autentyczności. Terapeutka i edukatorka metody Psychologii Doświadczeń Subiektywnych, certyfikowany coach i mentor kognitywny. Konsultantka badania kompetencji DISC D3. Uhonorowana tytułem Ambasadora Coachingu w kategorii Business Coaching. Prywatnie mama trójki dzieci.

Ewa Matuszak

babazbudowy.pl

Mgr inż. budownictwa, coach, twórczyni internetowa. Doświadczenie zawodowe w branży budowlanej zdobywała pracując w biurach projektowych i na dużych budowach. Obecnie zajmuje się zarządzaniem projektami. W sieci znana jako „Baba z budowy” – prowadzi bloga skierowanego do kobiet z branży budowlanej. Pasjonatka psychologii i rozwoju osobistego. Jako coach wspiera innych w rozwoju i pomaga zrobić #pierwszykrokdozmian.

Anna Żmuda

nowajawbudownictwie.pl

Doświadczenie z pracy w generalnym wykonawstwie, delegacjach na terenie całego kraju oraz różnego rodzaju wolontariatów, wykorzystuje w dziale inwestycji u lokalnego dewelopera. Przez kilka lat prowadziła kanał na youtubie “Concretnie na budowie”. Stworzyła “Nowa ja w budownictwie”, bo wierzy w siłę kobiet i ich pozytywny wpływ na branżę. Poza pracą lubi aktywność fizyczną oraz podróże. Do tej pory odwiedziła 27 krajów.

Anna Oleksiewicz

@anna-oleksiewicz

Wspólnik zarządzający kancelarii HOOGELLS Oleksiewicz sp.k., adwokat. Prezes Zarządu Związku Ogólnopolskiego Projektantów i inżynierów, którego głównym celem jest propagowanie ochrony interesów podmiotów skupiających swoją działalność na projektowaniu, usługach inżynieryjnych oraz usługach powiązanych z usługami inżynierów i projektantów. Lider praktyki prawa w obszarze infrastruktury.

Wiktor Piwkowski

@wiktor-piwkowski

Absolwent Politechniki Warszawskiej, specjalność: budowa dróg i lotnisk. Był organizatorem i dyrektorem firmy PERI Polska (1990–2010) i współorganizatorem firmy PERI Ukraina (2001–2011). W roku 2010 zainicjował program na rzecz bezpieczeństwa pracy w budownictwie. Od 2015 roku zajął się wdrożeniem technologii BIM w Polsce i jest liderem tego programu. Obecnie startuje z autorskim programem „Kobiety w budownictwie – wyrównanie szans”.

Magdalena Oskiera

@magdalena-oskiera

Menedżerka z pasją, certyfikowana mentorka biznesu, dyplomowana facylitatorka. Strateg i praktyk marketingu z 18-letnim doświadczeniem zawodowym. Obecnie w roli Dyrektorki Marketingu swoją wiedzę i doświadczenie przekłada na sukces marki Immergas w Polsce – lidera branży hybrydowych pomp ciepła i kotłów gazowych. Prywatnie pasjonatka podróży wyznająca zasadę, że „podróże to jedyna rzecz, na którą wydajemy pieniądze, a dzięki której stajemy się bogatsi”.

Agnieszka Klepacka

@agnieszka-klepacka

Twórczyni i współwłaścicielka agencji Cormedia. Założycielka pierwszej w Polsce sieci tematycznej BUDOWNICTWOonline. Opracowuje i realizuje strategie marketingowe dla największych marek w branży budowlanej.Tworzy strategie marketingowe, głównie w obszarze digital marketingu i rozwija projekty reklamowe dla większości producentów materiałów budowlanych na rynkach lokalnych i zagranicznych.

Aleksandra Zielazna – Pawlukiewicz

@aleksandra-zielazna-pawlukiewicz

Ekspertka ds. BIM i Zarządzania Projektami, psycholog biznesu, inżynier budownictwa. Kierowniczka zespołu BIM w SRDK Studio Śródka, założycielka AP Consulting. Autorka kilku strategii wdrożenia BIM do przedsiębiorstw. W praktyce mentoringowej i coachingowej wzmacniam kadrę zarządzającą, menedżerów i osoby pełniące funkcje BIM w rozwoju osobistym oraz w efektywnym kształtowaniu procesów projektowych, współtworzeniu skutecznych zespołów projektowych.

Uczestniczki debaty

Budujemy lepsze jutro

Natalia Schmidt-Polończyk

@doktorka_tutorka

Adiuntka na Wydziale Inżynierii Lądowej i Gospodarki Zasobami AGH, Rzeczniczka Nauki. Jest pomysłodawczynią i współautorką pierwszych w Polsce naukowych badań ewakuacji ludzi w tunelach. Prowadzi podcast Bunkier Nauki i autorski cykl „Kobiecy Kwadrans Naukowy”. #OdważneWNauce to akcja, którą organizuje w ramach Międzynarodowego Dnia Kobiet i Dziewcząt w Nauce. Jej pasją jest taniec towarzyski, a charakter ćwiczy jeżdżąc konno.

Marta Promińska

@marta-prominska

Dyrektor ds. Zrównoważonego Rozwoju STRABAG Sp. z o.o.

Magdalena Różycka

@pani_kierowniczko

Członek zespołu Akademii Networkingu Budowlanego

Magdalena Oskiera

@magdalena-oskiera

Dyrektor Marketingu Immergas Polska

Marta Bielicka

@marta-bielicka

Kierownik budowy w APRO Construction Sp. z o.o.

Marta Rogowska

@marta-rogowska

Specjalistka Działu technicznego VEKA Polska Sp. z o.o.